Auteur Topic: Bezoek aan BlackMonk  (gelezen 23770 keer)

0 leden en 61 gasten bekijken dit topic.

Offline

  • Hero Member
  • *****
  • Berichten: 1220
Re: Bezoek aan BlackMonk
« Gepost op: 07 mei, 2020, 21:29:50 »
LUISTERSESSIE 16/10/2011 JAAP alias JPI

Okeejdan.. een impressie van een paar uurtjes luisteren bij..... BLACK MONK

Eindelijk, na zoveel jaren eens in de gelegenheid geweest om een mooie electrostaten opstelling te kunnen beluisteren en dan ook nog een geoptimaliseerde, volgens eigen zeggen dan, maar dat neem ik zondermeer aan.. :)

Hartelijke ontvangst en meteen leuk gesprek over vanalles en nog wat maar uiteraard eerst de ogen voeden met alles wat er staat om e.e.a. hoorbaar te maken. De electrostaten waren direkt zichtbaar en ff oppassen bij het binnenkomen en verlaten van de lusiterruimte.. Elbow speelde en dat kwam mooi uit want die had ik zelf ook mee.. Een andere titel maar toch. Is mooie muziek om ff na een rit van een paar uur de oortjes weer in de stand 'luister' te krijgen. Na een uurtje was dat opvallend het geval maar daarover later meer.
Eerst de apparatuur langs waarvan ik de namen allemaal niet meer zo weet maar er zaten wat opvallende apparaten tussen en dan voor mij m.n. de sherwood voorversterker van een kilootje of 20 meen ik. Sherwood blijkt geheel tegen mijn kennis over dat merk in ook high end spul gebouwd te hebben en dat werd uitvoerig uitgelegd door Johan. Mooie verhalen over andere zaken en toen maar eens beetje luisteren onder het genot van een lekker stuk fruittaart en koffie.
De eerste indruk bij mij was: erg lean allemaal en nauwelijks warmte of bas. Maar zoals al gememoreerd.. de oortjes deden nog niet waar ze voor gemaakt zijn.. want gaandeweg werd duidelijk dat ze helemaal niet magertjes klonken en wel degelijk ook mooi laag reproduceerden tot 70 Hz. Daaronder neemt de prachtige sub het onopvallend over. Na een uurtje viel alles op z'n plek: de oren warm, trommelvliezen gesmeerd en hup..
Naar mijn idee was dit idd de sound waar ik destijds verliefd op werd mbt de planars. Een enorm mooie detaillering en een 'lucht' daaromheen die ik nog nergens eerder zo gehoord heb. De meegenomen cd's klonken toch wel ánders' dan thuis op de QR's en m.n. de echo/dieptegeluidjes waren veel beter hoorbaar en dat betekende eigenlijk dat er 'een ander verhaal' bij de muziek moest gaan komen.
Johan verklaarde dan ook dat het membraan van de electrostaten veel dunner was dan die van de planars en dat, in mijn beleving, was absoluut hoorbaar aan de details en plaatsing van het e.e.a. Er volgde een erg enthousiast en interessant verhaal over de voedingen en aanpassingen van de betreffende, maar ook andere, speakers die opgesteld stonden voor de surroundbeleving.
Uiteraard had ik ook Eno bij me en die gebruik ik tegenwoordig om speakers 'te testen'. M.n. het laag wat daar in zit heb ik nog nergens beter gehoord dan thuis hier op de REL-2.. Ook de adams en de JK's hebben me niet kunnen overtuigen daarin tijdens de LS kabel test van j.l...
Johan werd er niet warm of koud van en hop.. afspelen die hap.
Tja..this was different stuff.... Zonder overdrijven is dit voor mij de benchmark geworden qua weergave.. De bas waar tot dusver elke speaker in 'gestikt' is werd door de sub weergegeven op een manier zoals ik die nog nooit heb mogen horen.. Wat een gemak, detaillering, diepte.. noem het maar op. Die sub mag hier zo neergezet worden ondanks het formaat van een kleine wwboiler ;-) Daarnaast.. of bovenop de details die Eno zo kenmerkt.. de mesa-geluidjes. Kil, lean, magertjes, kil.. het was wég.. Alles klonk 'lekker', warm zelfs en ja in herhaling vallend een ongelooflijke detaillering.

Verder heb ik nog hele mooie klassieke muziekjes gehoord gelardeerd met veel achtergrondkennis van de gastheer en moderne remixen van o.a. Queen maar daar heb ik zelf moeite mee. Dat klopt voor m'n gevoel niet maar goed mss kwestie van wennen.

De opstelling is een totaal andere dan ik thuis heb. Zit je aldaar in een punt van een driehoek.. op 2.5 m en op ruim een meter schuinachter ook nog 2 stralers en de sweetspot daar dus tussen in. Tijdens enkele surroundklanken had je echt wel het idee om in de scene zélf te zitten.
Daarnaast had ik ook hier direct hetzelfde gevoel bij een mooie opname thuis: tis net alsof je door de planars, als zijnde een deur, naar een andere dimensie zou kunnen stappen.. zoiets als in de animatiefilm Piratenplaneet van Disney. Iets wat me bij conusspeakers nog niet overkomen is. Fantasie is leuk :drool:
Puur subjectief dus.

Is dit nu de ideale set of opstelling voor me? Nee.

De verschillen met de thuisinstallatie zijn evident.. Ik mis details die ik bij Johan wél hoorde, ik hoor niet meer het gemak waarmee de speakers alles 'zomaar' reproduceerden.
Doch praktisch gesproken is dit thuis niet mogelijk om ongetwijfeld bekende redenen zoiets als in: vrouw, kids, huisdieren enz. Daarnaast werd ik evengoed weer blij toen vanmiddag de knop van de amp weer op 'aan' gezet werd dus ben zeker wel nog steeds tevreden met de MG12's. Pfoeii :wacko:

Ik zou nog wel langer door kunnen gaan maar voor nu ff de eerste indrukken neergepend. Ongetwijfeld zal er nog wel wat bijkomen of veranderd worden aan het verhaal maar dit is een beetje wat ik nu ff kwijt kan.. :drool:

Johan hartelijk bedankt voor de ontvangst, verzorging van de inwendige, geestelijke en luisterende mensch. Ik heb er van genoten en mss in de toekomst eens op herhaling?? :icon-wink: