Auteur Topic: Audio Physic Spark II  (gelezen 5137 keer)

0 leden en 26 gasten bekijken dit topic.

Offline

  • Hero Member
  • *****
  • Berichten: 2299
Re: Audio Physic Spark II
« Gepost op: 18 september, 2018, 01:27:43 »
Diffusie is inderdaad moeilijker dan absorptie .

In een gewone woonkamer zoals de mijne is er  bijna als vanzelf diffusie . Als ik op foto de luisterruimte bij BM  zie , lijkt de diffusie daar optimaal .
Maar in een minimaal aangeklede , vierkante  ruimte is dat een ander verhaal . 

Hoe kan je daar verbetering qua diffusie in aanbrengen zonder dat het teveel opvalt ? 

Bij mezelf heb ik ( jaren gelden )  de ramen aan de binnenkant laten bekleden met luxafoil . Dat is een volledig doorschijnende folie die - mits goed aangebracht - niet zichtbaar is .
De eerste bedoeling daarvan is om in de winter minder warmte te laten ontsnappen  en in de zomer meer warmte buiten te houden .  Meubels en stoffen zouden ook niet meer verbleken onder invloed van binnenvallend licht .
Heb echter ondervonden dat het nog twee extra voordelen biedt  :  de inkijk van buitenaf is verminderd en  het geluid weergalmt minder .  Dat heb ik niet  nagemeten , maar het in de handen klappen klonk veel droger  nadat  de luxafoil was aangebracht .  Daar had ik stiekem op gehoopt  . Vandaar dat handengeklap .  :)