ZenAudio Forum

Stereo Hardware => Luidsprekers => Topic gestart door: ThomasMan op 17 september, 2018, 17:25:05


Titel: Re: Audio Physic Spark II
Bericht door: missionman op 19 september, 2018, 11:10:53
(https://www.picclickimg.com/d/l400/pict/113146654582_/Mission-751-speakers-with-Atacama-stands-sand-filled.jpg)

'k Vind dat ook knappe stands . 't Model is eens iets anders . Uit de kluiten gewassen .

Vind ik ook. En ze passen goed bij de Missions naar mijn mening.
De stands op de foto zijn van Atacama (de mijne ook trouwens, maar niet zo knap  :().
Titel: Re: Audio Physic Spark II
Bericht door: rovara op 19 september, 2018, 10:56:26
(https://www.picclickimg.com/d/l400/pict/113146654582_/Mission-751-speakers-with-Atacama-stands-sand-filled.jpg)

'k Vind dat ook knappe stands . 't Model is eens iets anders . Uit de kluiten gewassen .
Titel: Re: Audio Physic Spark II
Bericht door: BlackMonk op 19 september, 2018, 07:24:39
Zoiets heb ik op mijn bureau staan om geluid met mijn desktoppc af te spelen.
Dezelfde SMSL klasse D 50 Watt (maar dan een zilverkleurige) plus een paartje Mission M71.
(https://www.stereophile.com/images/archivesart/Missi002.jpg)(<klik!) (https://www.stereophile.com/standloudspeakers/511/index.html)
Klinkt véél beter dan eender welk stel computerluidsprekers!
Titel: Re: Audio Physic Spark II
Bericht door: missionman op 18 september, 2018, 20:13:52
Ik ben eens benieuwd naar je bevindingen, als je ze met ons wil delen.

Soms vond ik het 3d beeld een beetje spooky bij Lou Reed's "take a walk on the wild site"
Het was net of het achtergrondkoor recht op me afkwam.

En dat was dan met een "heel" bescheiden setje.
Een SMSL versterkertje met een paartje Mission 751, en als bron een Philips Bluetooth receiver
(https://cdn.head-fi.org/a/9979963.jpg)

(https://www.hifiengine.com/images/model/mission_751.jpg)

(https://www.picclickimg.com/d/l400/pict/113146654582_/Mission-751-speakers-with-Atacama-stands-sand-filled.jpg)
Titel: Re: Audio Physic Spark II
Bericht door: ThomasMan op 18 september, 2018, 19:26:51
Dank je voor de tip! Gaan we zeker eens uittesten.
Titel: Re: Audio Physic Spark II
Bericht door: missionman op 18 september, 2018, 10:06:29
En ja, akoestiek is nog steeds de belangrijkste factor in een keten, dit wordt me weer maar eens bevestigd.

Een tijdje geleden heb ik mijn speakers eens opgesteld (in wat binnen enkele jaren een luisterruimte moet worden) volgens de berekeningen in onderstaande link die BM op het forum had geplaatst.

Het resultaat was echt verbluffend.

Dus misschien eens de moeite om mee te experimenteren in je luisterruimte.

In de living kan ik helaas mijn speakers niet opstellen volgens deze principes.  :(

Het bewijst echter wel hoe groot de invloed van akoestiek is.

http://www.cardas.com/room_setup_main.php

Titel: Re: Audio Physic Spark II
Bericht door: missionman op 18 september, 2018, 08:22:38
Afgelopen zaterdag met BlackMonk mijn electrostaten voor de zoveelste keer binnen gebracht voor herstelling. De laatste revisie was eerder een mismeestering van de speakers en sindsdien enkel maar miserie...
Nu houdt dit in dat ik enkele maanden zonder speaker ga zitten. BlackMonk heeft me de aflopen keren fijn uit de nood kunnen helpen met speakers uit zijn 'archiefkamer' maar nu vond ik dat het tijd was om een reservepaar aan te schaffen. En zo viel mijn oog op een advertentie van Audio Physic Spark gen. 2.

Dat is waar ik nu zoveel schrik van heb bij electrostaten.

Proficiat in ieder geval met de AP.

Ik heb nooit het geluk gehad speakers van AP te horen, maar naar verluid zouden ze een heel mooi 3d beeld kunnen neerzetten.

Veel plezier ermee.
Titel: Re: Audio Physic Spark II
Bericht door: rovara op 18 september, 2018, 01:27:43
Diffusie is inderdaad moeilijker dan absorptie .

In een gewone woonkamer zoals de mijne is er  bijna als vanzelf diffusie . Als ik op foto de luisterruimte bij BM  zie , lijkt de diffusie daar optimaal .
Maar in een minimaal aangeklede , vierkante  ruimte is dat een ander verhaal . 

Hoe kan je daar verbetering qua diffusie in aanbrengen zonder dat het teveel opvalt ? 

Bij mezelf heb ik ( jaren gelden )  de ramen aan de binnenkant laten bekleden met luxafoil . Dat is een volledig doorschijnende folie die - mits goed aangebracht - niet zichtbaar is .
De eerste bedoeling daarvan is om in de winter minder warmte te laten ontsnappen  en in de zomer meer warmte buiten te houden .  Meubels en stoffen zouden ook niet meer verbleken onder invloed van binnenvallend licht .
Heb echter ondervonden dat het nog twee extra voordelen biedt  :  de inkijk van buitenaf is verminderd en  het geluid weergalmt minder .  Dat heb ik niet  nagemeten , maar het in de handen klappen klonk veel droger  nadat  de luxafoil was aangebracht .  Daar had ik stiekem op gehoopt  . Vandaar dat handengeklap .  :)

Titel: Re: Audio Physic Spark II
Bericht door: ThomasMan op 17 september, 2018, 20:35:52
Dank je.
De aankleding van de ruimte is nu net het heikel punt. Aangezien het een strakke bureau/vergaderruimte betreft, minimaal aangekleed die toevallig ook als luisterruimte gebruikt zal het altijd een compromis zijn tussen esthetiek en geluidskwaliteit. En momenteel is de totale kost van mijn keten (met dank aan BlackMonk) maar een fractie van wat ik ooit heb uitgegeven in 'gerenomeerde' high-end winkels. Toen nog niet beseffend dat de ruimte en zijn akoestiek allesbepalend zijn. Dus, ja, momenteel ben ik zeer tevreden. Ik ben enkel benieuwd naar het moment dat ik mijn electrostaten terug zal krijgen; welk compromis de overhand zal krijgen? Demping is naar mijn mening makkelijker aan te pakken dan diffusie. En electrostaten profiteren meer bij diffusie... Wordt dus vervolgd.

Noot: ik heb een tijdje B&0 Penta's (destijds behoorlijk prijzig) van BlackMonk kunnen lenen. Deze kreeg ik totaal niet aan het klinken in mijn ruimte. De bassreflex leidde enkel tot boembas. Deze Sparks, nochtans ook een bassreflex systeem, hebben hier een pak, maar dan ook een pak minder last van en gaan toch zeer laag. En het midden en het hoog moeten echt niet onder doen tov die Penta's.

Titel: Re: Audio Physic Spark II
Bericht door: BlackMonk op 17 september, 2018, 19:51:30
En zo zien die Spark II eruit:
(https://www.hifi.nl/markt/thumbs/36244/36244_2018091206583952.jpg)
Titel: Re: Audio Physic Spark II
Bericht door: rovara op 17 september, 2018, 19:48:59
Proficiat met jouw keuze .

En ze klinken naar jouw goesting , een beetje buiten verwachting . Misschien nog niet 100% , maar dat is allesbehalve vanzelfsprekend , hé .
Een luisterruimte van 6 x 6 x 3 m  lijkt me inderdaad allesbehalve ideaal .

Dik behangpapier aan de muur ,  zware gordijnen voor de ramen  en Perzische  tapijten  op de grond  zouden misschien helpen ?
Als dat niet helpt , ben je wel veel geld kwijt .  ;D

Alle gekheid op een stokje , bij mij hielp dat wel  en mijn vrouw was voor de eerste keer in haar nopjes met mijn hobby .  :)
Titel: Audio Physic Spark II
Bericht door: ThomasMan op 17 september, 2018, 17:25:05
Afgelopen zaterdag met BlackMonk mijn electrostaten voor de zoveelste keer binnen gebracht voor herstelling. De laatste revisie was eerder een mismeestering van de speakers en sindsdien enkel maar miserie...
Nu houdt dit in dat ik enkele maanden zonder speaker ga zitten. BlackMonk heeft me de aflopen keren fijn uit de nood kunnen helpen met speakers uit zijn 'archiefkamer' maar nu vond ik dat het tijd was om een reservepaar aan te schaffen. En zo viel mijn oog op een advertentie van Audio Physic Spark gen. 2.

Even een twintigtal jaren terug in de tijd:
Ik was op zoek naar een verbetering van mijn B&W P6, had intussen een beetje kunnen sparen dus was het tijd voor iets meer high-end-ig.
Destijds woonachtig in Antwerpen dus de stap naar Alpha High End was er eentje van een goede twee kilometer.
Daar maakte ik kennis met een hele reeks speakers tussen de 60000 en 100000 Belgische frankjes. Een paar slanke vloerstaandertjes van het voor mijn onbekende Duitse merk Audio Physic, de Spark, maakt echter een behoorlijke indruk op me. Aangevuld met een kleine sub was het eigenlijk ongezien (ongehoord) wat dit speaker presteerden. Soit, een merk om te onthouden. De speakers van AP werden in die tijd behoorlijk goed besproken zodat ik zelfs tot in Aken (D) naar de Spark, Tempo en Virgo ben gaan luisteren. Ik was helemaal verkocht voor dit merk. Uiteindelijk heb ik een paar Virgo's (140000 fr. dus eigenlijk ver boven mijn oorspronkelijk budget) aangekocht bij Alpha. Spijtig genoeg hebben deze speakers nooit kunnen renderen in mijn luisterruimte(s). Zelfs na verschillende verhuizingen (en muziekkamers) kreeg ik nooit het resultaat wat ik ooit bij één van de demonstraties had gehoord. Verschillende versterkers zijn de revue gepasseerd: Linn, Accuphase en Quad maar nooit kreeg ik die diepe bas die deze luidsprekers kunnen scheppen. Akoestiekprobleempje waarschijnlijk.
Soit intussen heel wat jaartjes later en door BlackMonk bekeert tot het electrostaten-dom kwam ik dus die Spark-advertentie tegen. Een goed (klein) prijsje kunnen bedingen met de verkoper zodat het de moeite was om deze kereltjes eens aan de tand te gaan voelen. En ja hoor, opnieuw verbazing alom. Wat een geluidskwaliteit!...  en een goede 15 minuten laten lagen ze dan ook in mijn kofferbak te blinken.

Nu, hoe klinken deze eigenlijk behoorlijk compacte speakers in mijn luisterruimte (een vrij kale bureauruimte van 6x6x3m)? Awel, eigenlijk geweldig, punt aan de lijn. OK, bassreflex, dus een lichtjes aangedikte bas, sommige basfrequenties krijg ik gewoon niet goed in deze ruimte (maar dat hadden mijn audio-statics ook), het betreft een twee-weg, dus het midden kan een beetje beter (een piano en een stem klinkt nog altijd het beste op een electrostaat...) maar wat een geluid, dynamiek en diepte. Na een beetje geëxperimenteerd te hebben met de toevoeging van een sub, krijg ik een vrij goed diep laag zonder vervorming in de meeste soorten van muziek. Opzet geslaagd.

Samengevat: ik vermoed dat ik voor het geld niks maar dan ook niks beter ga vinden wat zo presteert in mijn luisterruimte. En ja, akoestiek is nog steeds de belangrijkste factor in een keten, dit wordt me weer maar eens bevestigd. Waarom vele duizenden euro's neertellen voor nieuwe luidsprekers als je moet vaststellen dat zelfs speakers van meer dan 20 jaar oud nog steeds de toon zetten en dit voor een fractie van het budget? Het ware straffe mannen, daar bij Audio Physic!