Auteur Topic: Bebatoli set's  (gelezen 26244 keer)

0 leden en 39 gasten bekijken dit topic.

Offline

  • Sr. Member
  • ****
  • Berichten: 251
Re: Bebatoli set's
« Reactie #45 Gepost op: 26 maart, 2023, 11:29:05 »
Goeiemorgen iedereen, na het lezen van deze post zie ik me verplicht om me even in de discussie te mengen.
Ik heb de afgelopen jaren de mogelijkheid gehad om heel wat ketens te mogen beluisteren. Onlangs nog op de 'cost-no-object'-show bij Alpha High End. Helaas niet de beste opstelling maar toch.
Ook ik weet uit ervaring hoe bepaald instrumenten klinken, hoe een stem klinkt, hoe een jazz-ensemble klinkt, hoe een fanfare of harmonie klinkt en zelfs hoe een symphonisch orkest klinkt en objectief gezien heb ik nooit, nog NOOIT, een keten gehoord die dit realistisch kan evenaren.
De impact van echt slagwerk, nope. Een echte koperblazer, nope. Een stem, mmm. Een gitaar, komt dicht in de buurt maar helaas, close but no cigar. En ik ben er ook van overtuigd dat de technische/fysieke beperkingen van een weergever (die meerdere instrumenten tegelijkertijd moet weergeven bv), maar ook de akoestiek een hele belangrijke rol in spelen. Een opname kan ook nooit de echte akoestiek reproduceren.
Ik durf van ook te stellen dat iedereen die met deze hobby bezig mi tracht een naar-zijn-gevoel en bijgevolg subjectief realisme na te streven, maar dat als je de realiteit naast de opname/weergave moet zetten, je objectief moet toegeven dat de verschillen enorm zijn.
Het staat iedereen vrij me van het tegendeel te overtuigen.