Wie geripte muziek in flac- of mp3-formaat in zijn auto wil afspelen, heeft zich waarschijnlijk al vaak geërgerd. Veel automuzieksystemen ondersteunen geen flac en vaak hebben ze sowieso allerlei beperkingen inzake directorystructuur en de naamgeving van bestanden die het leven erg moeilijk maken. Als je bestanden ript voor weergave in je woonkamer zoals ik, dan staan die op een NAS in een directorystructuur met een vijftal niveau's en vrij lange namen - zeker voor klassieke muziek. Dit is een voorbeeld van het volledige pad en de bestandsnaam van één flacbestand bij mij:
Muziek/cd/flac/Classical/Hyperion The Romantic Piano Concerto/Piers Lane (p), Adelaide Symphony Orchestra, Johannes Fritzsch (cond) - The Romantic Piano Concerto, Vol. 69 - Hill & Boyle (studio master 24-96)/68135-01-01-hr1.flac
Veel 'entertainment systems' in moderne auto's vertikken het zoiets te lezen. Waarom? Wel, meestal lopen ze qua gebruikersvriendelijkheid zo'n tien tot twintig jaar achter op wat wij als gebruikers eigenlijk allang gewoon zijn.
Geen flacs ondersteunen en beperkingen in directorystructuur en bestandsnamen zijn daar ook voorbeelden van. Er zijn zelfs systemen waar men op het idee gekomen is bestanden af te spelen niet in volgorde van bestandsnaam maar van sortering in de FAT-directory (waardoor je meestal geen subdirs mag hebben) of zelfs op tijdstamp. Te belachelijk voor woorden. Wil je je de moeite doen je muziekbestanden om te vormen tot iets dat je achterlopende autosysteem wél kan aanvaarden? Of kies je voor een oplossing die dat deel van je autosysteem omzeilt voor iets dat wél werkt met wat je hebt geript inclusief de door jou gekozen bestandsnamen en directorystructuur?
Als je rondrijdt in een tweedehands wagen, is de kans zelfs groot dat je helemaal geen 'entertainment system' hebt maar een gewone autoradio al dan niet met cd-speler of zelfs nog met cassettespeler ingebouwd. Als je een iets modernere autoradio hebt met ondersteuning voor muziek op usb-sticks of zich via Bluetooth kan paren met je smartphone om de muziek daarvandaan te halen, dan loop je vaak ook tegen allerlei beperkingen inzake bestandsnamen of directorystructuur aan omdat de autoradio die niet ondersteunt.
Als je autoradio bluetooth ondersteunt, heb je er in feite eentje nodig die de smartphone de speler laat uitvoeren en bedienen, NIET eentje die dat per se zelf wil doen (want dan loop je weer tegen allerlei beperkingen aan).
Er bestaan oplossingen voor als je car stereo zelf geen bluetooth heeft maar wel een cassettespeler:
https://www.amazon.co.uk/dp/B00I3YLHACEn als je geen cassettespeler aan boord hebt kan het ook via FM (maar gewoonlijk is de weergavekwaliteit daarvan minder dan die van de cassette-adapter):
https://www.amazon.co.uk/dp/B01CNGT85GBeide oplossingen paar je via bluetooth met je smartphone. De cassette-adapter laat je de smartphone gebruiken als speler en opslag van muziekbestanden, de cassette-adapter wordt via bluetooh dus als een luidsprekersysteem gezien. Bij de FM-transmitter is het deze die de rol van muziekspeler overneemt, daar wordt je smartphone puur als opslagmedium voor de muziek gebruikt en bestaat dus het risico dat zulke spelers allerlei beperkingen aan boord hebben. Maar los verkochte oplossingen zijn vaak heel wat moderner dan in auto's ingebouwde.
Het leven is te kort om je te zitten ergeren aan een systeem dat je op alle mogelijke manieren hindert en tegenwerkt. Kies voor een oplossing die zich gedraagt zoals jij dat wil! Dat is alleszins mijn devies.