Hallo allemaal,
ik zat met een vraag m.b.t. de Cambridge Azur C640 V1 .
Ik gebruik deze speler nu een kleine 5 jaren, occasie overgkocht en volledig op punt gebracht door mezelf.
MAAR ... bekrastte CD's, CD's met vingerafdrukken, slechte kwaliteit CD-R's etc speelt deze speler maar af met een enorm slechte kwaliteit.
Ik heb de Service Manual grondig nagekeken en kwam tot de constatatie dat er nauwelijks een foutcorrectie, of een circuit daarvoor, aanwezig is op het Servo Board/
Dan maar op zoek naar een CD-speler met een sterke foutcorrectie en dan kom ik automatisch uit bij Technics of Pioneer, beide Japanse bloedhonden.
De occasie markt is dubbelzinnig ..... de meeste CD-spelers die ik nog ken van de tijd dat ik professioneel bezig was met Audio-repairs stammen af van 30 jaren geleden.
Geen onderdelen meer of geen courante ondersteuning meer (Japan = 20 jaren support en show over) .....
Welke CD-speler van recent bouwsel hebben volgens jullie nog een sterke foutcorrectie aan boord .? Het enige als extra zou een Optical Out moeten hebben (of een Coaxial out mag ook) . Dan kan ik dit als transport gebruiken over een recente top DAC voor de audio.
30 jaren is natuurlijk een eeuwigheid als je niet meer met Audio te maken hebt gehad lol .....
Prijs is geen echt obstacel en merktrouwheid heb ik niet, ken ik niet.
Het is ZO jammer dat de Cambridge enkel goed (perfect zelfs) werkt met Clean Compact Disks en oh wee als er een vingerveegje zou opstaan. CD-R's speelt deze knaap ook goed, maar het moet mooi glanzend zijn zonder 1 kras(je) lol .....
De laser test ok volgens de Service Manual, ik heb ook geprobeerd met wat meer laser power uit de laserdiode te werken ... maar geen soelaas .... De laser is nu een Sanyo SF-P101 ter vervanging van de KSS-213C van Sony. Cambridge deed dezelfde modificatie in hun Version II - spelers.
Het is misschien een technische vraag maar ik had graag jullie opinies gehoord over een CD-speler die goed speelt ongeacht wat je erin stopt (zoals de befaamde Technics-spelers met een Philips laser ingebouwd).
Cheers !